PLATOBNÉ KARTY VISA OPÄŤ BEZ PROBLÉMOV FUNGUJÚ

Majitelia platobných kariet Visa už môžu svoje karty používať, jej systémy operujú “takmer na normálnej úrovni”. Informovala o tom Visa v sobotu v stanovisku pre médiá.

“Problém bol spôsobený zlyhaním hardvéru. Nemáme dôvod domnievať sa, že došlo k akémukoľvek neautorizovanému prístupu alebo nezákonnej udalosti,” konštatovala firma.

Počas piatku (1.6.) zaznamenala Visa zlyhanie systému, ktoré ovplyvnilo jej zákazníkov v Európe. Mnohé firmy tak neboli schopné spracovať nákupy svojich zákazníkov.

“Naším cieľom je zabezpečiť, aby všetky karty Visa spoľahlivo fungovali 24 hodín denne, 365 dní v roku. Toto sa nám včera nepodarilo dosiahnuť a všetkým našim partnerom, ale predovšetkým držiteľom kariet Visa, sa ospravedlňujeme,” dodala spoločnosť v stanovisku.

ZDROJ: http://www.tvnoviny.sk/ekonomika/1917263_platba-mobilom-asi-najzbytocnejsi-vynalez

Upozornenie: Internetový obchod www.patrolslovakia.sk nie je autorom článkov a videí. Zdieľa publikované diela. Uvedené diela zároveň neslúžia ako návod, ani ako podnecovanie k páchaniu trestnej činnosti. Cieľom je poukázanie na bezpečnostné riziká bezkontaktných platobných kariet.
Komentáre