TVNOVINY.SK – PLATBA MOBILOM? ASI NAJZBYTOČNEJŠÍ VYNÁLEZ

Podľa nemeckých spotrebiteľov neprinášajú platby pomocou mobilnej aplikácie žiadnu pridanú hodnotu ani dodatočný komfort.

platba mobilom _742230118

Platenie pomocou mobilného telefónu môžu nové technológie prekonať skôr, než sa vôbec v Nemecku rozšíri. Podľa nemeckých spotrebiteľov neprinášajú platby pomocou mobilnej aplikácie žiadnu pridanú hodnotu ani dodatočný komfort. Vyplýva to zo štúdie konzultačnej spoločnosti Oliver Wyman, na ktorej sa zúčastnilo zhruba 2000 spotrebiteľov.

Len 7 % spotrebiteľov aspoň raz zaplatilo smartfónom a 33 % si to vie predstaviť aj v budúcnosti. V porovnaní s Čínou, kde ľudia bežne platia smartfónom, v Nemecku neexistuje žiadne riešenie pre plošné rozšírenia tohto spôsobu platenia. Navyše bezkontaktné platenie bankovou alebo kreditnou kartou je praktickou alternatívou.

Takmer okamžité platby s pomocou systému Instant Payment a nová vlna inovácií technologických koncernov sa môžu mobilné platby v klasickom zmysle stať bezpredmetné. “Natíska sa otázka, či mobilné platby budú ešte vôbec potrebné,” konštatuje sa v štúdii.

 

ZDROJ: http://www.tvnoviny.sk/ekonomika/1917263_platba-mobilom-asi-najzbytocnejsi-vynalez

Upozornenie: Internetový obchod www.patrolslovakia.sk nie je autorom článkov a videí. Zdieľa publikované diela. Uvedené diela zároveň neslúžia ako návod, ani ako podnecovanie k páchaniu trestnej činnosti. Cieľom je poukázanie na bezpečnostné riziká bezkontaktných platobných kariet.
Komentáre