Vydavateľ kariet American Express prvýkrát za 26 rokov oznámil stratu

Kvartálna strata je prvá za 26 rokov

Americký vydavateľ kreditných kariet American Express zaznamenal na záver minulého roka prvú štvrťročnú stratu za takmer tri desaťročia, v dôsledku čoho na šesť mesiacov preruší program spätného odkúpenia akcií. Dôvodom je daňová reforma v USA.

Spoločnosť oznámila, že vo 4. štvrťroku minulého roka zaznamenala stratu vo výške 1,2 miliardy USD (980,79 milióna eur), čo na akciu predstavuje 1,41 USD. V rovnakom období predchádzajúceho roka dosiahla zisk 825 miliónov USD (0,88 USD/akcia). Kvartálna strata je prvá za 26 rokov.

Stratu jej spôsobila daňová reforma v USA, v dôsledku ktorej spoločnosť musela jednorazovo zaplatiť 2,6 miliardy USD. American Express zároveň oznámila, že v dôsledku nečakaných nákladov pozastaví v 1. polroku 2018 program spätného odkúpenia akcií.

 

Bez započítania mimoriadnych nákladov dosiahla firma zisk na akciu na úrovni 1,58 USD. Prekonala tak odhady analytikov, ktorí počítali s upraveným ziskom na akciu na úrovni 1,54 USD.

Celkové tržby sa zvýšili na 8,84 miliardy USD z 8,02 miliardy USD v rovnakom období roka 2016. Aj v tomto segmente spoločnosť American Express prekonala očakávania analytikov, ktorí počítali s rastom tržieb na 8,72 miliardy USD.

 

 

Zdroj: https://www.zive.sk/clanok/129930/vydavatel-kariet-american-express-prvykrat-za-26-rokov-oznamil-stratu/

 

Upozornenie: Internetový obchod www.patrolslovakia.sk nie je autorom článkov a videí. Zdieľa publikované diela. Uvedené diela zároveň neslúžia ako návod, ani ako podnecovanie k páchaniu trestnej činnosti. Cieľom je poukázanie na bezpečnostné riziká bezkontaktných platobných kariet.
Komentáre